Mobirise
bootstrap theme
CO TO JE BITCOIN A KRYPTOMĚNY?

Bitcoin a kryptoměny jsou forma peněz, který byl nedávno vynalezen a zaveden na internet. Jedná se o formu peněz, která existuje pouze v digitální podobě. Může být odeslán a přijat podobně jako e-mail.
Výhodou toho je, že v mnoha zemích mají lidé velmi omezený přístup k tradičním finančním institucím.

Ale i ve vyspělých zemích, tradiční finanční nástroje, jako jsou kreditní karty, šeky, a papírové peníze nejsou vhodné pro náš digitální životní styl. Je skutečně velmi obtížné používat finanční systémy, které byly navrženy v padesátých letech, jako kreditní karty pro on-line nákupy.

Mnoho lidí trpí krádeží identity, zpětným zúčtováním, ukradenými kreditními kartami, a zvyšování ceny od obchodníků, kterým jste například dali informace o kreditní kartě. To vše jsou problémy, a navíc je velká byrokracie s tradičními finančními platbami.

Jednou z výhod nové digitální měny, která žije na internetu a funguje zcela v digitální podobě je to, že je mnohem vhodnější pro náš moderní digitální životní styl. Platby online [s Bitcoinem] jsou mnohem bezpečnější, jsou rychlejší a v mnoha případech i levnější. Když provedete platbu kreditní kartou, nemusíte vidět výši poplatku, který je účtován. Ten je účtována obchodníkovi, ne vám. Ale nevyhnutelně, vzhledem k tržní ekonomice, někdo tento poplatek zaplatí. Obchodníci ho předají na vás ve formě vyšších cen.

Další výhodou použití této nové digitální formy peněz je to, že můžete ušetřit více, protože poplatky jsou pro vás a obchodníka nižší. Je to bezpečnější. Je tu méně příležitostí pro přirážky a podvody. Riskujete méně vaši totožnost. Všechna tato opatření snižují náklady zapojení se do obchodu online. Vaše první zkušenost s těmito digitálními měnami nebude tak jednoduchá, jak si myslíte.

Vzpomínáte si na ty dny, kdy jste poprvé zkusili udělat online platbu? Nebo se poprvé pokusili o připojení na internet a poslat e-mail? Možná jste se potýkali s modemy, nastavením připojení k internetu, neohrabaným počítačem, pokusili jste se instalovat zařízení na Windows nebo nainstalovat prohlížeč – bylo to zmatené a divné. Postupně, v průběhu času, bylo mnoho z těchto divností odstraněno, zlepšeno. V současné době si můžete koupit zařízení, se kterým je velmi snadné komunikovat, například s tabletem. 

Nyní je již dodáván předinstalovaný se vším, co potřebujete k používání internetu. Můžete se snadno připojit k hotspotu Wi-Fi. Nemusíte se registrovat a mít účet skoro nikde. Odesílání e-mailů a online nakupování je snadné. No, digitální měny jsou stále v počáteční fázi. A výsledek? Software je docela neohrabaný, služby jsou ve své první iteraci, a společnosti dosud nevyvinuly snadné způsoby, jak je používat.

Možná digitální měny jako bitcoin a další kryptoměny nejsou pro vás dosud připravené. Ale v místech, kde mají lidé zoufalé finanční služby, kde nemají přístup k ničemu jinému než k hotovosti, a jsou obklopeni korupční vládou, úředníky, policajty a bankami. Snaha o učení a používání této technologie stojí za to.

Může to být opravdu smysluplná změna v jejich životních podmínkách. Pro většinu Západu je to zatím zvědavost. Je to spíš zajímavá technologie [než měna]. Pokud jste geek nebo vás fascinují nové technologie, tak se o tom možná se budete snažit dozvědět víc. V každém případě by to mohlo být zajímavé vyzkoušet si jednu z těchto transakcí.
Ale nenechte se touto technikou v rané fázi napálit. Jen proto, že je teď neohrabaná neznamená, že bude neohrabaná navždy.

 Základní principy a struktura těchto nových digitálních měn, otevřený svět, který vytvářejí, kde mohou být přenášeny peníze a fungovat obchod, kde si lidé mohou bezpečně udržet svůj majetek kdekoli na světě a obchodovat s někým jiným téměř okamžitě, bezpečně, s velmi nízkými poplatky. To opravdu změní svět.

Můžete buď skočit na tuto vlajkovou loď, projít některé z časných bolestí zkoušením nové technologie, nebo si jen uvědomte, že se tato věc děje a počkejte pár let. Nakonec bude pro každého snadno použitelná. Pak se budeme muset pokoušet vysvětlit našim dětem a potomkům, na co jsme sakra měli tyto plastové karty, bankovky z lněných semínek a bavlnových vláken, které byly pokryty bakteriemi. Nebudou chápat, o čem mluvíme.

Mobirise


Kdo je Martin TemlíkPodnikatel, člověk, kterého baví užitečné technologicko-designové hračky. Člověk, který klade důraz na svobodu a řeč volného trhu. 
Bez hudby, bych neudělal ani krok a na golfu si čistím hlavu. Jízda v autě a dobré jídlo jsou součástí mé persony, které ze mě dělají člověka, kterým jsem dnes.

Zajímavé projekty

Tyto projekty rozhodně stojí za vaši pozornost.
Toto není placená ani jinak sponzorovaná sekce! 

Instagram Feed

Povinné info

Martin Temlík, V Zátiší 810/1, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
IČ: 01235869
 

Kontakt

E-mail: martin@mtservices.cz

Odkazy

Co je Bitcoin